Nutika e-kaupleja blogi

Shopify sobib nii lihtsateks kui keerulisemateks lahendusteks

Shopify pakub täisteenust tegeledes kiirelt ka igasuguste tehniliste tõrgetega. (C)Foto: Shutterstock

Hiljuti Maksekeskuse blogis avaldatud ülevaade viitas Shopify populaarsusele Eesti e-kaupmeeste hulgas. Eelmise aasta suvel täielikult uuenenud makse- ja tarneliidestused teevad suure rahvusvahelise platvormi sobivaks ka siinsetele e-kaupmeestele.

Enamik Balti riikide Shopify kaupmehi on leidnud endale sobiva paketi kolme populaarseima hulgast. Soodsaima paketi kuutasu algab 24st eurost ning ulatub kallima paketi puhul 289 euroni. Olenevalt paketist lisandub ka tehingute vahendustasu.

Enamik leiab sobiva paketi

Koduloomade toitu ja tarvikuid müüv Karvakera.ee otsustas poe rajada Shopifyle, sest poe sai nö üles väga kiirelt ega vajanud erilisi IT-alaseid teadmisi. Ettevõtte omanik Kärt-Britt Kokk saab keskenduda müügile ja turundusele.

Põgusalt on ta tuttav ka teiste platvormidega nagu Magento ja PrestaShop, kuid peab Shopifyd neist kõigist kasutajasõbralikumaks ja mugavamaks. “Shopify pakub täisteenust tegeledes kiirelt ka igasuguste tehniliste tõrgetega. Meil on kahe aasta jooksul olnud vaid üks kord poe kasutamisega probleeme ja sellega tegeleti väga kiiresti – paari tunniga oli kõik jälle korras,” räägib Kokk.

Igapäevasest tööst rääkides hindab Kokk jätkuvalt kasutajamugavust. “Minu jaoks oli oluline, et toodete haldamine oleks lihtne ja kiire. Kuna me pereettevõttes töötab vaid kaks inimest, siis 8000 toote haldamine võtab omajagu aega.” Shopify suureks plussiks peab ta seepärast näiteks nn bulk edit ehk massmuutmise võimalust. Lisaks saab süsteemis sees teha lihtsamaid toiminguid tootefotodega – lõigata ära valget ala või muuta suurust.

Miinustest rääkides toob Kärt-Britt Kokk välja igakuised kulud. “Kui soovid näiteks paremat otsingusüsteemi või veel pluginaid, mis poe mugavamaks või toodete haldamise lihtsamaks teevad, siis pead lisaks nö tavalisele kuutasule võtma kasutusele muid kuutasulisi lahendusi,” kirjeldab ta. Samas ütleb ta, et kui Magento või PrestaShopi jaoks hoida palgal või osta sisse teenusena arendajat, siis ilmselt tuleks see kulu veel suurem.

Ka Shopify Plus võib end ära tasuda

Eestis on teadaolevalt ka üks e-pood, mis kasutab Shopify Plus paketti, mille kuutasu algab aga 2000 dollarist (ca 1870 eurot). Ka selle paketi kasutuselevõtt tõi kaasa muude arenduskulude vähenemise ja seega peeti seda majanduslikult mõistlikuks.

Iconfit.eu tutvustab end kui Balti riikide juhtivat spordi-, dieedi- ja tervisliku toidu tootjat, mille tooteid müüakse lisaks e-poele enam kui viiesajas tavapoes. E-poest ostetud kaupa saadetakse kõikjale Euroopas.  

“Oleme kunagi alustanud Shoprolleril ja kasvasime sellest kiiresti välja, kuna peagi jäi võimalustest puudu,” räägib ettevõtte asutaja ja juht Kenneth Kutan Iconfiti algusaegadest. “Edasi olime ligi seitse aastat WooCommerce lahendusel. Laiema funktsionaalsusega tekib seal aga lõpuks süsteemi mitmeid pluginaid, mis alati pärast uuendusi enam koos ei tööta.” Tema sõnul tõi see kaasa vajaduse pidevalt kaasata arendaja, kes kõik läbi testib, haldab e-poe tehnilisi lahendusi ja tagab turvalisuse. “Kui hoolduse ja arenduse kulud hakkasid kasvama ning e-poe lahendus enam uusi vajadusi ei katnud, siis hakkasime otsima töökindlamat ja paremat lahendust.”

Erinevaid platvorme ja pakkumisi võrreldes jõuti Shopify Plusini ja valikus ei ole tulnud pettuda, sest saadi maailmatasemel lahendus. “Võrreldes odavamate pakettidega on mitmeid paremaid tehnilisi võimalusi, parem analüütika, mitme poe (näiteks jaemüük ja hulgimüük) haldamine ühe liidese kaudu,” räägib Kutan. “Meil on ka hulgimüügi keskkond, kus edasimüüjate tellimused automaatselt lattu täitmisele lähevad,” tutvustab ta Iconfiti e-äri ülesehitust. Kõrgelt hindab Kenneth Kutan ka 24/7 kättesaadavat tehnilist kliendituge ja personaalset kliendihaldurit. Samuti saab ligipääsu Shopify Plus Academy keskkonnale, kus on suures mahus e-kaubanduse õppematerjale.

“Tasub arvestada ka sellega, et peale esialgset lehe ülespanekut, puuduvad meil jooksvad arenduse ja hoolduse kulud. Saame ise hõlpsasti lisada erinevaid pluginaid, sest seal ei ole riski, mis võiks vea korral lehe täismahus maha võtta. Kõik töötab hästi ja kiiresti, on lihtsalt hallatav ning laiendatav.”

Ostu vormistamine muutub aina mugavamaks

Shopify üheks miinuseks on erinevate pakettide puhul nimetatud ostu vormistamise teatavat paindumatust. Näiteks ei saa kaupmees eemaldada teatud välju ega lisada enda omi. Siin on Shopify olnud ajalooliselt väga jäik jättes kaupmehele suhteliselt vähe ruumi kohandamiseks, seda isegi Plus paketi puhul. Hiljuti tehti küll olulisi uuendusi, mis Shopify Plus poodidele oluliselt suurema kohandamisvabaduse toob. 

Maksekeskus uuendas möödunud suvel põhjalikult pakutavat makse- ja tarnelahendust. Kaupmehed saavad kahe Shopify heakskiidetud mooduli abil võtta e-poes vastu kõikide Balti ja Soome pankade makseid ja kaardimakseid ning tuua e-poe checkouti ka pakiautomaatide valiku. Loetud nädalapäevad tagasi tehtud uuendus võimaldab tellimusi automaatselt kinnitada ja saata e-kirjaga ka saadetise jälgimislinki.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.