Kas tööl käimise saab muuta kohustusest meeldivaks elustiiliks?

Kaugtöö tõstab lisaks keskkonna säästmisele ka töötaja rahulolu.Foto: Shutterstock

Ammu on möödas see aeg, kui tööl käimisse tuli suhtuda kui nõmedasse kohustusse. Ka tööandjad pingutavad üha rohkem, et iga töötaja tunneks end väärtusliku panustajana. Kuid selle juures muutub üha olulisemaks ka jätkusuutlikkus ja looduse säästmine. Keskkonnasõbralike tavade juurutamine kontoris ei aita mitte ainult planeeti kaitsta, vaid võib ka parandada töötajate heaolu ja tootlikkust. 

Kuidas siis muuta oma töökoht keskkonnasõbralikumaks ja tööl käimine meeldivaks tegevuseks?

Alustada võiks olemasolevate keskkonnasõbralike tavade uurimisest ja juurutamisest, näiteks kasvõi seminaride korraldamisest, töötubade tegemisest või lihtsalt informatiivse materjali jagamisest, mis selgitavad jätkusuutlikkuse põhimõtteid ja nende rakendamise võimalusi töökohal. Lisaks tasub uurida olemasolevaid keskkonnasõbralikke tavasid ja luua nimekiri uutest ideedest, mis on teie organisatsioonis teostatavad. Näiteks võib alustada energiatõhususe parandamisest, jäätmete vähendamisest või taaskasutuse võimaluste suurendamisest.

Selle kõrvale võib koostada nimekirja uutest ideedest, mis on teostatavad teie ettevõttes. Võtke arvesse töötajate arvamusi ja kaasake neid protsessi, et leida kõige sobivamad lahendused.

Jäta auto koju

Suvi on ideaalne aeg selleks, et auto asemel tulla tööle hoopis rattaga või jalgsi. Lisaks tasub kaaluda alternatiive nagu ühistransport või elektrisõidukid. Vähem autokasutust tähendab vähem õhusaastet ja väiksemat süsiniku jalajälge.

Kui aga tööl tuleb käia autoga, siis on üheks võimaluseks teha kolleegidega kokkulepe, et sõidate kordamööda autoga ja sõidutate üksteist tööle ja koju. Nii vähendate teedel ringi vuravate autode arvu ja saate omavahel jagada kütusekulu. 

Kas kaugtöö ja hübriidtöö võiks tulla kõne alla? 

Kaugtöö ja hübriidne töökorraldus aitavad vähendada tööle sõiduga seotud saastet. Kui töö iseloom seda võimaldab, soodustage töötajate kaugtööd, mis lisaks keskkonna säästmisele võib ka tõsta töörahulolu.

Jätkusuutlik ressursside haldamine

Loobuge ühekordselt kasutatavatest nõudest ning kasutage vähem paberit. Kasutage elektroonilise allkirjastamise võimalusi ja tagage ringlussevõtu võimalused töökohal. Digitaalsete tööriistade kasutamine aitab vähendada paberi raiskamist ja suurendada tõhusust.

Energiakasutuse vähendamine

Lülitage tööpäeva lõpus välja elektroonikaseadmed ning kasutage tarku kütte- ja jahutussüsteeme, et säästa energiat. Lihtsad harjumused, nagu valgustite väljalülitamine ja seadmete ooterežiimi vältimine, võivad märkimisväärselt vähendada energiatarbimist.

Taimed kontoris

Tooge kontorisse taimi, mis aitavad parandada õhu kvaliteeti ja loovad hubase atmosfääri. Taimed mitte ainult ei kaunista kontorit, vaid aitavad ka vähendada stressi ning suurendada produktiivsust.

Mõtle laiemalt!

Julgustage tervislikku eluviisi, nagu regulaarne liikumine ja tervislik toitumine. Looge puhkealad, kus töötajad saavad lõõgastuda ja laadida oma akusid. Heaoluprogrammid ja füüsilised tegevused, nagu jooga või meditatsioon, võivad samuti olla kasulikud.

Need nipid mitte ainult ei aita kaasa keskkonnasõbralikuma töökeskkonna loomisele, vaid näitavad ka pühendumust paremale tulevikule nii planeedil kui ka töökohal. Jätkusuutlikud tavad on investeering, mis toovad kasu nii keskkonnale kui ka ettevõtte mainele ja tagavad töötajate rahulolu.

Finantsteenuseid osutab Paysera LT UAB. Enne teenuste kasutamist tutvuge tingimustega Paysera veebilehel https://www.paysera.ee/v2/et-EE/juriidiline ja vajadusel konsulteerige asjatundjaga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Telli siit e-kaubanduse uudiskiri!

E-kaubanduse nädala olulisemate uudiste ja põnevamate lugude uudiskiri!