Lihtsad nipid, kuidas end mobiilipettuste eest kaitsta

Tähtis on kasutada usaldusväärseid makseäppe ning järgida kaupmeeste soovitatud turvanõudeid.Foto: Shutterstock

Mobiiltelefonid on osa meie igapäevaelust: nende teel me suhtleme teistega, teeme tööd ja lahutame meelt. Siiski levib massiliselt erinevaid mobiilipettuseid ja tihti kipub telefoni turvalisus kahe silma vahele jääma. 

Üks tähtsamaid aspekte, millele iga mobiilikasutaja peab tähelepanu pöörama, on nutitelefoni turvalisus, eriti kui arvestada seda, et mobiilimaksed muutuvad üha populaarsemaks. 

Kasuta turvalisi makseäppe

Mobiilimaksed on mugavad, kuid selle mugavuse taga peitub turvarisk – lihtne on langeda pettuse ohvriks. Tähtis on kasutada usaldusväärseid makseäppe ning järgida kaupmeeste soovitatud turvanõudeid. 

Biomeetriliste andmete või tugevate paroolide kasutamine takistab võõraste ligipääsu mobiilseadmesse ning vähendab pettuste ja identiteedivarguste ohtu.

Ära unusta tarkvara uuendada

Mobiiltelefoni tarkvara regulaarne uuendamine on turvalisuse tagamise võti. Tootjad väljastavad turvauuendusi, mis kaitsevad seadet uute ohtude eest. Seetõttu peaks iga mobiiltelefoni omanik hoolitsema selle eest, et tema nutiseade oleks alati varustatud viimaste tarkvarauuendustega.

Ära kasuta tehinguid tehes avalikku wifi-võrku 

Avalikud wifi-võrgud võivad olla ebaturvalised, mistõttu ei soovitata neid ühegi tehingu tegemisel kasutada. Mobiilimakseid on ohutum teha enda andmesidet või isiklikku võrku kasutades. Just nii kaitsed oma andmeid potentsiaalsete häkkerite eest.

Turvakontroll on oluline

Iga mobiiltelefoni kasutaja peaks jälgima oma seadme turvalisust, tehes regulaarseid turvakontrolle ja vajadusel seadistusi muutma. Hoolas kasutaja suudab märkimisväärselt vähendada pettuste ja andmelekete riski.

Kokkuvõttes on mobiilimaksete kasutamine turvaline ja mugav, kui vajalikud turvameetmed on tarvitusele võetud. Mobiiltelefoni turvalisus peaks olema igapäevaseks harjumuseks, tagamaks, et meie tehnikaseadmed jätkaksid meie teenimist usaldusväärselt ja ohutult.

Olge eriti tähelepanelik finansasutuste poolt saadetud teadete suhtes

Pahatahtlikud isikud võivad saata e-kirju või lühisõnumeid linkidega võltsitud veebisaitidele. 

Kontrollida tuleb alati saatja e-posti aadressi ja vältida sõnumites olevatele linkidele vajutamist, tehingute kinnitamist, mida te ei ole algatanud, ega ärge avaldage oma konto sisselogimisandmeid kellelegi. 

Soovimaks veenduda, kas e-kiri on saadetud teile finatsasutuse poolt, logige iseseisvalt oma kontole sisse (kindlasti mitte teates oleva lingi kaudu) või võtke nendega ise ühendust, kasutades avalikke kontakte.

Finantsteenuseid osutab Paysera LT UAB. Enne teenuste kasutamist tutvuge tingimustega Paysera veebilehel https://www.paysera.ee/v2/et-EE/juriidiline ja vajadusel konsulteerige asjatundjaga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Telli siit e-kaubanduse uudiskiri!

E-kaubanduse nädala olulisemate uudiste ja põnevamate lugude uudiskiri!