Nii uskumatu kui see ka ei tundu: suvi ongi otsakorral ja suur osa meist peab taas tööpostile naasma. Olgu töö kolleegidega kõrvuti kontoris või kodus diivanil, igapäevaelulainele tagasijõudmine tekitab pärast suvepuhkust tihtipeale siiski väikese šoki.
Aga nagu öeldakse: tark ei torma. Selleks, et töörütmi tagasiminek ei tekitaks liiga palju raskusi, on hea see eelnevalt läbi mõelda ja ennast selles osas ette valmistada. Selleks annab seitse nõuannet kaasaegseid makselahendusi pakkuva Paysera tegevjuht Marijus Plančiūnas.
1. Aja organiseerimine
Enne tööle naasmist koosta tegevuskava või “tegemiste” nimekiri. See aitab paremini korraldada oma ülesandeid ja saada parem ülevaade prioriteetidest. Nii on lihtsam kiiresti tööga alustada.
2. Üleminekuperioodi jätmine
Ära proovi kohe täistuuridel tööle asuda, pigem anna endale taas töörütmi jõudmiseks kohanemisaega. Selleks alusta väiksema töömahuga ja suurenda koormust järk-järgult.
3. Tervisele tähelepanu pööramine
Pärast puhkust on oluline jälgida oma tervist. Elumuutus, mida ka puhkuse lõpp endast kujutab, on kehale paratamatult šokk ja seetõttu oleme sageli sel perioodil stressile ja haigustele vastuvõtlikumad. Jälgi, et und oleks piisavalt, toitumine oleks tervislik ja kogused mõistlikud ning füüsiline aktiivsus küllaldane.
4. Suhtlemine
Suhtle kolleegide ja juhtkonnaga, et saada teada, mis sinu puhkusel olles ettevõttes toimus. Kui tegemist pole just eriti põrutava sündmuse või mõne kolleegi tööülesannete täitmist keerulisemaks muutnud olukorraga, ei tule neil teemadel tõenäoliselt keegi teine rääkima. Kolleegidega suhtlemine aitab kiiremini taastada puuduva teabe ja asjade käigu.
5. E-kirjade kontrollimine
Pärast puhkust võib sinu postkastis olla palju lugemata kirju. Nende hulk võib vahel lausa ehmatada, nii et parem on juba ette planeerida mõned tunnid e-kirjade lugemiseks. Aeg nende läbivaatamiseks ja neile vastamiseks tuleks kindlasti leida, et olulistest küsimustest mitte mööda vaadata.
6. Eesmärkide meeldetuletamine
Vaata üle oma töö eesmärgid ja uuenda neid. Puhkus on hea aeg oma töö uue nurga alt analüüsimiseks: võib-olla on sul tekkinud uusi ideid või eesmärke. Võib-olla saab asju ümber korraldades midagi hoopis efektiivsemalt teha.
7. Stressi juhtimine
Pärast puhkust tööle naasmine võib olla stressirohke. Selleks, et parandada oma tootlikkust ja heaolu, mõtle juba ennetavalt, milliseid viise stressiga toimetulemiseks leida võiks. See võib olla meditatsioon, värskes õhus jalutamine või lemmikhobiga tegelemine. Ka murede ja mõtete jagamine oma lähedaste või hea kolleegiga on kindlasti oluline – nii võib poolest murekoormast lahti saada.