Kas teadsid? E-pood saab logistikaettevõttel lasta ära teha kauba käitlemise, väljasaatmise ja muu vajaliku

E-poe pidaja saab logistikaettevõttele üle anda nii ladustamise, kauba komplekteerimise ja kulleriga välja saatmise kui ka tagasi tuleva kauva vastuvõtmist puudutava ja ise tegevust koordineerida ka hoopis mõnusalt soojal maal ära olles. (c) Foto: Shutterstock
E-poe pidaja saab logistikaettevõttele üle anda nii ladustamise, kauba komplekteerimise ja kulleriga välja saatmise kui ka tagasi tuleva kauva vastuvõtmist puudutava ja ise tegevust koordineerida ka hoopis mõnusalt soojal maal ära olles.Foto: Shutterstock

Köögilaua taga või garaažinurgas alustanud e-poe pidaja teab seda väga hästi. Kui ettevõtmine ühel hetkel hoo sisse saab, tuleb tellimuste pakkimiseks ja teelepanekuks õhtutundidel ja nädalavahetuseti tööle rakendada kogu perekond.

Kui kodu iga nurgatagune on juba kaupa täis laotud, aga ruumipuudus ikka kimbutab, siis peab hakkama mõtlema ka laopinna üürimisele.

Kõik e-poed ei sünni asjaarmastajate ettevõtmisena hobikorras. Seni on e-poe pidamine tähendanud reeglina ikkagi laopinna üürimist, ise tellimuste komplekteerimist, kulleritega asjaajamist.

Tegelikult on aga olemas ka logistikateenuseid pakkuvad ettevõtted, kus lisaks kauba ladustamisele on võimalik lasta tellimused kokku panna ja pakkida, kulleritele üle anda ja isegi kauba tagastamisel vajalikud protseduurid läbi viia.

See võimaldab pidada e-poodi arvuti kaudu kasvõi mõnelt palmisaarelt, ilma laotöötajate palkamisele ja muule sellisele aega kulutamata.

E-pood kolis üle

Aiatehnikat, mootorsaage, grille ja muud taolist müüv veebipood Gartenhaus.ee on üks neist, kes samm-sammult on oma tegevust logistikateenuseid väljast sisse ostes sujuvamaks ja efektiivsemaks muutnud. Nende valik langes Nordics logistika e-poodidele.

Ettevõte alustas oma laoga, pani ise tellimused väljasaatmiseks valmis ja andis kulleritele kohale toimetamiseks üle.

„Kuna pakkide arv ühes kuus kasvas hooajal sadadesse, leidsime täisteenuslao teenusepakkuja, kellel oli laos vaba ruumi ja kolisime suure osa kaubast sinna,“ kirjeldab ettevõtte esindaja Ave Veldt. Kaupade väljastamine muutus sujuvamaks ja mugavamaks.

Automatiseeritud IT-süsteemid ja paindlikud lahendused

Nordics OÜ laohaldustarkvara võimaldab liidestada nii ettevõtte e-poe platvormi kui ka raamatupidamistarkvara, mis muudab kaubavoogude juhtimise palju automatiseeritumaks ja käsitöövabamaks.

Ka Gartenhaus.ee jaoks oli uue logistikapartneri kõrge tehnoloogiline tase oluliseks faktoriks. Logistika automatiseerimine on olnud ettevõtte üks olulisi põhimõtteid juba tegevuse algusest peale.

Eelmine logistikapartner ei suutnud neid võimalusi tasemel pakkuda ja see oli ka üks põhjus, miks sooviti Nordicsisse üle kolida. Ka tagasi saadetud kaupade käitlemine tekitas varasema partneri puhul palju raskusi.

Seni on Gartenhaus kasutanud Nordicsi lao- ja transporditeenust.

Tegelikult oli kaalumise all ka teisi logistikaettevõtteid. „Aga Nordicsi kasuks rääkisid mitmed faktorid,“ nendib Veldt. „Otsustavaks sai nende tahe oma toodet arendada ja ajaga kaasa käia, uuenduslikud lahendused ja paindlikkus kliendi soovide täitmisel.“

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Telli siit e-kaubanduse uudiskiri!

E-kaubanduse nädala olulisemate uudiste ja põnevamate lugude uudiskiri!