Miks on Mozello parim valik väikestele ja keskmistele ettevõtetele, kes soovivad veebis müüa?

E-kaubanduse platvorme, teenuseid ja lahendusi on nii palju, et on raske kindlalt otsustada, milline on sinu ettevõtte jaoks parim, eriti kui oled esmakordne ettevõtja.

Üks varasemaid ja suurimaid väljakutseid, millega väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted (VKEd) oma poe veebis avamisel/kolimisel silmitsi seisavad, on e-poe asukoha valimine.

E-kaubanduse platvorme, teenuseid ja lahendusi on nii palju, et on raske kindlalt otsustada, milline on sinu ettevõtte jaoks parim, eriti kui oled esmakordne ettevõtja. Kas peaksid Etsys müüma või hoopis Facebook’is? Kas postitada eBay kirjeid? Kas käivitada Shopify pood? Kas maksta arendajale just sinule kohandatud veebisaidi loomise eest? Kas teha seda ise Mozello abiga?

Igal neist võimalustest on oma eelised ja puudused ning need võib jagada kolme kategooriasse.

Tee-ise ehk DIY platvormid, nagu Mozello, Shopify ja Wix:

● ei vaja arendajat;

● pakuvad standardseid kohandamisvalikuid;

● nõuavad vaid minimaalset investeeringut (10-30 € kuus)

● e-poe tegemine võtab sul paar õhtut nokitsemist ja võidki poe avada.

Eritellimusel valmistatud veebisaidid , mille on loonud professionaalsed agentuurid:

● loodud professionaalide poolt;

● võimalik kohandada vastavalt sinu äri konkreetsetele vajadustele;

● kulukad (3000-10 000 €);

● e-poe tegemine võib võtta kuid ja selle ülalpidamine on kulukas.

Ülemaailmsed e-kaubanduse turud, nagu Amazon, Etsy ja eBay:

● annavad sulle juurdepääsu kõigile klientidele, kes neid saite külastavad;

● pakuvad vähest kohandamist või puuduvad need võimalused täiesti; sa pead järgima turu reegleid;

● võtavad igalt müügilt komisjonitasu;

● muudavad keeruliseks konkurentidega võistlemise ja klientide tähelepanu saavutamise.

VKEde jaoks on kahtlemata parim võimalus müügikoht ise valmis teha, kasutades selleks mõnd kõik-ühes platvormi nagu Mozello, sest see on kiireim ja odavaim viis kvaliteetse veebisaidi või veebipoe käivitamiseks.

Miks on DIY platvormid VKEdele ideaalne lahendus?

Kiirus ja kulutõhusus on DIY platvormide kaks peamist eelist. E-poe tegemine ka ilma igasuguste tehniliste teadmisteta võtab aega paar õhtut ja maksma läheb see kuus umbes sama palju kui paar tassi head kohvi.

Mozello näiteks pakub kõike, mida vajad, otse platvormil – sa ei pea muretsema serverite, domeenide, hoolduse, mobiiliversioonide ega muude tehniliste elementide pärast. Lihtsalt registreeru, alusta oma poe ehitamist ja kui see on valmis, klõpsa käsul „Käivita”. Igal isetegemise platvormil on detailsed juhised mis aitavad sul oma ideid ellu viia.

Pealegi on iga ettevõte oma algusfaasis äärmiselt dünaamiline – palju asju võib hetkega muutuda. Võimalus oma poes ise muudatusi teha ja mitte oodata ning välistele arendajatele ja agentuuridele lootma jääda on ülimalt oluline – ettevõtjate suureks frustratsiooniks võib palgatud abi teinekord nädalaid viibida.

Nendest eelistest hoolimata pelgavad mõned veebiäri alustajad, et kodulehe tegemine ja/või veebipoe loomine on üle nende võimete. Nad usuvad, et neil puuduvad professionaalse välimusega lehe loomiseks vajalikud disainioskused. Reaalsus on see, et kõik loo-ise platvormid pakuvad kvaliteetseid malle, mida saab kohandada sinu konkreetsete visuaalsete ja praktiliste vajadustega – lihtsalt liiguta sektsioone, kohanda värve ja lisa vajalikke elemente.

Lisaks ei pruugi teenuse sisseostmine mõnelt firmalt või agentuurilt garanteerida sulle meeldivat tulemust, kõiksugu muudatuste tegemine on aga kulukas. Loo-ise platvormi puhul seda häda pole, kui kasvadki oma praegusest disainist välja, saad seda ise kiiresti ja lihtsalt jälle sobivaks kohandada.

Mozello – kõige lihtsam platvorm, mis kasvab koos sinuga

Mozello paistab DIY platvormide seas silma ligipääsetavuse ja kasutuslihtsusega. E-poe/ veebilehe tegemine võtab aega vähem kui tunni, ja sinna sisse mahub kogu rännak ideest valmis veebidisaini. Tasub uhke olla küll!

Samal ajal kui sina keskendud oma netipoe ülesehitamisele, hoolitseb Mozello taustal kogu tehnilise poole eest. Ei mingit muret serverite, domeenide ja muude tehniliste detailide pärast, lisaks aga saavad Mozello kasutajad nautida ka ülimat kiirust, turvalisust ja stabiilsust. Seda kõike  võimaldab valmisloodud platvormi valimine.

Esikohal on sinu ettevõte – seetõttu, erinevalt nii mõnestki teisest loo-ise platvormist, puudub Mozellol vahendus- või tehingutasu. Teised platvormid võtavad sinu müügist osa endale ja ehkki see protsent ei pruugi alul suur tunduda, siis ettevõtte kasvades hakkab see tõsiselt sinu kasumit sööma.

Ettevõtluse kasvust rääkides…

Mozello kasvab koos sinuga. Mitmekeelne tehniline tugi ja maailma populaarseimad makseviisid aitavad sul oma äri rahvusvahelisele turule viia – ja seda kõike ilma lisatasudeta.  Tänu erinevatele tarnevõimalustele on toodete toimetamine klientideni üle kogu maailma lihtne – ja neid võimalusi lisandub pidevalt.

Oleme eriti uhked oma Euroopa väiksemate keelte tõlgete üle. Meie läti, leedu ja eesti keele tõlked on kvaliteetsemad kui teistel populaarsetel loo-ise platvormidel.

Lisaks, kui sinu ettevõttesse lisandub rohkem tooteid, riike ja töötajaid, tekib paratamatult vajadus täiustatud laohalduse, raamatupidamise ja muude vahendite järele. Neid on võimalik integreerida sinu e-poega Mozello API kaudu, mis võimaldab sul ühendada omavahel kõik, mida vaja.

Teisisõnu, Mozello kohandub ja suudab aidata sind just selles, mida vaja – olgu tegu siis väikese ja lihtsa veebisaidi  loomisega kuni ettevõtte tasemel ärilahendusteni. Ning seda kõike madala püsikuluga  8 või 16 eurot kuus.

Millal oleks parem valida agentuur?

Esineb olukordi, mil isetegemise asemel on soovitatav või isegi hädavajalik oma e-poe arendamiseks palgata professionaalne agentuur.

Esiteks, kui aeg ja raha pole takistuseks. Kodulehe tegemine ja e-poe loomine oma ala professionaalide poolt võib olla investeeringut väärt. Pea ainult meeles, et sel juhul sa mitte ainult ei vaja mitu tuhat eurot veebisaidi ehitamiseks, vaid sul tuleb eraldada ka eelarve kodulehe hoolduseks.

See on mõistlik otsus, kui sinu ettevõte juba teenib tulu. Kui aga kaalud kodulehesse investeerimist ja pole veel kindel, et sinu ettevõte õnnestub, on sul oht investeeritud rahast ilma jääda.

Teiseks, kui sul on rohkem kui 2-3 tuhat toodet. Enamikul DIY platvormidel on raskusi väga suurte e-kaubanduse poodide majutamisega, mitte niivõrd tehnilises mõttes, kuivõrd pigem kõigi toodete haldamisel. Sellistel juhtudel on kõige parem välja töötada kohandatud lahendus, mis sobib sinu konkreetsele äritüübile.

Kolmandaks, kui sinu toode või ettevõte on ebatüüpiline. Loo-ise platvormide pakutavad standardvalikud võivad olla mõnede ettevõtete jaoks ebapiisavad. Näiteks kui sul on vaja luua rehvipoe jaoks kataloogi, on sul tarvis lisada väga spetsiifilised parameetrid, mõõdud ja konfiguratsioonid, mida tavalised e-poed pakkuda ei suuda.

Kõige muu jaoks on olemas Mozello

Oleme Mozellos töötanud üle kümne aasta Euroopa ja teiste riikide väikeste ja keskmise suurusega ettevõtetega, aidates neil areneda edukateks ettevõteteks. Meie lihtne, kuid võimas veebilehe või e-poe loomine on väikeettevõtete omanike vajaduste ja tagasiside põhjal kasvanud selliseks, nagu see on praegu. Läbi aastate on lihtsus ja kasutajasõbralikkus olnud peamised põhjused, miks inimesed otsustavad oma projekte luua just Mozelloga.

Vaata ja veendu ise – registreeru juba täna ja proovi meie tasuta versiooni, et proovida, kui lihtne võib olla kodulehe tegemine. Ja pea meeles, et meie sõbralik tugimeeskond ulatab sulle alati ja hea meelega abikäe, kui seda vajad. Kirjuta meile lihtsalt kiri.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.