Leedus laineid lööv Paysera kinnitab kanda ka Eestis! Aga kes nad üldse on?

E-kaubanduse makselahendusi ja paljusid teisi finantsteenuseid pakkuv Paysera asutati Leedus juba ligi 20 aastat tagasi.Foto: Paysera

E-kaubandus on viimastel aastakümnetel teinud läbi tohutu arengu. „Meie tegevus sai alguse ajal, kui nuputelefonidele oli vaja leida lahendus, et uute helinate ja mängude eest saaks võimalikult lihtsalt maksta,“ räägib Marijus Plančiūnas. Ta on makselahendusi ja terve rida teisi finantsteenuseid pakkuva UAB Paysera LT tegevjuht.

Paysera on tegelikult Leedu firma ja on sealse finantsmaailma uuenduslikuks täheks olnud juba ligi 20 aastat.

Lõunanaabrite idu- ja tehnoloogiaettevõtted on viimastel aastatel üldse näidanud enneolematut kasvu. 2021. aasta oli eriti edukas, sest sektorisse investeeriti seitse korda suurem summa kui aasta varem ja ületati nii ka Eesti tulemust. Ka mullused numbrid olid rekordiväärilised. Just finantsvaldkond on see, mille poolest Leedu idusektorit eriti tuntakse.

Kasutamiseks nii mobiilis kui arvutis

Paysera platvorm võimaldab makseid vastu võtta tervel real erinevatel viisidel. Ükskõik, kas kaupmehe või teenusepakkuja kliendid soovivad maksmiseks kasutada kohalikke panku või Revoluti-suguseid uuenduslikke fintech-lahendusi, platvorm töötab nende kõigi puhul.

Täna pakub Paysera tervet pikka rida erinevaid finantsteenuseid alates e-poodide makselahendustest kuni rahaülekannete, mobiiltelefonis tehtavate maksete ja toimingute, maksekaartide, valuutavahetuse, piletite müügisüsteemi ja terve rea muude teenusteni.

„Oluliseks on saanud just see, et finantstoiminguteks ei kasutata praegu eriti tihti enam arvutit nagu vanasti, vaid nutitelefone. Finantsteenuste arendamisel on Paysera seda arvestanud, platvorm on käepärane nii mobiilis kui tahvel- ja lauarvutis,“ kinnitab Plančiūnas.

Makselahendus e-poodidele

Eriti oluliseks ongi just e-poodidele pakutav makselahendus, mille abil saavad veebipoed oma klientidelt ostude eest summad sisse kasseerida. Selliseid kliente on Payseral lausa 13 000 ja summad, mis nii laekuvad, küündivad 600 miljoni euroni.

„Kui varem pidi e-kaupmees maksete saamiseks sõlmima eraldi lepingu kõigi pankadega, siis meie puhul pole seda vaja teha: piisab vaid meiega lepingu sõlmimisest ja makseid saab vastu võtta kõikidest pankadest. Ka mujalt Euroopa Liidust,“ kinnitab Plančiūnas.

Kümnekonna aasta eest sai firmast riigi esimene e-raha asutus. Tegelikult on ettevõte asutatud aga juba 2004. aastal elektrooniliste makseteenuste osutamiseks. Kuna e-kaupluste ja teiste makseid koguvate ettevõtete arv kasvas, kasvas ka vajadus e-raha liigutamise järgi. Tol ajal välja töötatud IT-lahendus oli edukas ja kohati on kasutuses ka veel täna.

Klientidelt e-kanalite kaudu müüdud toodete-teenuste eest laekuv raha jõuab otse Payseras avatud kontole. Võrreldes teiste sarnaste lahendustega, mille ülesehituse tõttu liigub raha kliendilt vahekontole ja alles seejärel e-poodi pidava firma arvele, on Paysera platvormi kasutamine raamatupidamise vaatenurgast märksa praktilisem.

Teeb kohalikust rahvusvahelise 

Paysera teenuseid tarbitakse paljudes kohtades üle maailma. Sealjuures on ettevõttel kontorid, kuhu oma küsimuste ja soovidega pöörduda saab, lisaks Leedule ja Eestile ka Lätis, Rumeenias, Bulgaarias, Ukrainas, Albaanias, Kosovos ja Gruusias. 

Kokku töötab Payseras nüüdseks juba pool tuhat inimest.

Eestis tegutseb UAB Paysera LT 2012. aastast. Selle eesmärgiks on muuta ettevõtte siinsete klientide elu võimalikult mugavaks. Nõu ja abi saab tulla küsima nii füüsiliselt koha peal kui telefoni ja meili teel.

Aga võimalusi, mida kasutada, on terve nimekiri: ülekanded, valuutavahetus, veebis IBAN-konto avamine ja haldamine, sularaha väljavõtmine ja maksekaardid. Ja mis kõige olulisem: e-kaupmeeste ja piletite müüjate jaoks on kindlasti tegemist väga usaldusväärse lahendusega.

Finantsteenuseid osutab Paysera LT UAB. Enne teenuste kasutamist tutvuge tingimustega Paysera veebilehel https://www.paysera.ee/v2/et-EE/juriidiline ja vajadusel konsulteerige asjatundjaga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.