Suve kuumim trend! Rahakott koju ja mobiil või nutikell kätte

Mobiiliga makstes võid rahakoti koju jätta.Foto: Depositphotos

Üha enam makstakse ostude eest mobiiltelefoni ja nutikellaga. Kas see tähendab, et kodust saab välja minna ka nii, et jätad pangakaardid ja rahakoti koju?  Paysera LT asedirektor Justina Šidlauskienė jagab oma teadmisi mobiilsete ja nutiseadmetega maksmise eeliste kohta. 

Suvi on täis erinevaid üritusi nagu festivalid, kontserdid ja spordiüritused, kus on mugav liikuda ringi ilma rahakotita. “Mobiil- ja nutikellade maksed pakuvad suveüritustel enneolematut mugavust võimaldades kiiresti ja lihtsalt osta toitu, jooke ja muid kaupu ilma, et peaksite sularaha või kaarte otsima,” selgitab Šidlauskienė. Ta lisab, et nutiseadmete kasutamine lihtsustab oluliselt maksetoiminguid eriti rahvarohketel üritustel.

Turvalised nutimaksed

Võrreldes traditsiooniliste krediit- ja deebetkaartidega, on mobiili ja nutikella maksed tihti ka turvalisemad. “Nende maksete sooritamiseks on vaja kasutada biomeetrilist autentimist nagu sõrmejälg või näotuvastus, muutes need turvalisemaks, kuna tegelikku kaardiinfot ei avaldata,” ütleb Šidlauskienė. Lisaks sellele on mobiilimaksete süsteemides kasutusel krüpteerimine, mis kaitseb tehinguid ja vähendab pettuste riski. 

Lihtne seadistada

Mobiil- ja nutikellade maksete seadistamine on tavaliselt lihtne. “Seadistamine hõlmab teie maksekaartide linkimist seadme digitaalse rahakotiga ja turvafunktsioonide lubamist.” Kasutajad peaksid kindlasti tutvuma ja rakendama oma seadme turvaseadeid ning olema ettevaatlikud petturlike katsete suhtes.

Peamised murekohad on seadme kaotamine või õngitsuskampaaniate ohvriks langemine. Nende riskide vähendamiseks soovitab Šidlauskienė kasutada tugevaid seadme pääsukoode, olla ettevaatlikud kahtlaste linkide suhtes ja anda seadme kadumisest kohe oma pangale teada. 

Oluline on kiire tegutsemine!

Kui teie seade kaob või varastatakse, on oluline kiiresti tegutseda. “Tavaliselt saate oma seadme maksefunktsioonid keelata oma seadmes ise või finantsasutuse kaudu. See hoiab ära volitamata juurdepääsu teie kontodele,” ütleb Šidlauskienė.

Kuigi mobiilimaksed on üha enam levinud, ei pruugi kõik müüjad neid veel aktsepteerida, eriti väiksematel üritustel, ja lisaks võib teinekord tekkida probleem ka siis, kui telefoni või nutikella aku saab tühjaks. Seetõttu on alati mõistlik tagataskus omada varuplaanina ka traditsioonilist makseviisi ehk sularaha või pangakaarti või olla kindel, et telefoni või kella aku peab piisavalt kaua vastu.

Tulevikus rääkides prognoosib Šidlauskienė, et tehnoloogia areng toob kaasa mobiilimaksete turvalisuse ja mugavuse paranemise: “Näeme edusamme biomeetrilises autentimises ja maksesüsteemide integreerimises rohkematesse kantavatesse seadmetesse, mis suurendavad kasutusmugavust.” 

Finantsteenuseid osutab Paysera LT UAB. Enne teenuste kasutamist tutvuge tingimustega Paysera veebilehel https://www.paysera.ee/v2/et-EE/juriidiline ja vajadusel konsulteerige asjatundjaga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Telli siit e-kaubanduse uudiskiri!

E-kaubanduse nädala olulisemate uudiste ja põnevamate lugude uudiskiri!