Vaata järele: kas sinu e-pood on ikka turvaline?

Veebihai jagab kümmet tasuta nippi e-poe turvalisuse tagamiseks.Foto: Shutterstock

Arvestades tänapäeva turvalekete suurt hulka, eriti e-poodide puhul, tuleb e-poe omanikel võimalikud ohud tabada juba enne nende ilmnemist. Sageli leiavad isegi IT-alaselt kogenud start-up e-poed end olukorrast, kus andmed on varastatud.

Kui netiturbega ei tegeleta, on ambitsioonikatel e-poodnikel oht jääda ilma kliendiandmetest või koguni veebilehele ligipääsust.

Turvaline e-pood kaitseb sinu äri ja kliente. Jagame sinuga kümmet kasulikku nippi, kuidas oma e-poe turvalisust tõsta.

Vali kindlaim e-poe majutusplatvorm

Oma e-poele kõige õigema majutuse leidmine on mitte ainult jätkusuutlik, vaid ka turvaline valik, sest kui peaks juhtuma, et e-pood häkitakse, on seda tagavarana andmebaasist kerge taastada. Tagatoa serverimajutajatel sellist võimekust sageli ei ole. Tee kindlaks, et serveri majutaja oleks ööpäevaringselt kättesaadav, esineks võimalikult vähe ühenduse katkestusi ning et sel oleks olemas RAID andmekaitsevõimekus, mis võimaldab tagavarafaile hoida mitmes erinevas asukohas. Selle tulemusena toimib sinu sait kiiremini ja sujuvamalt.

Teine võimalus on kasutada pilvemajutuse teenuseid, sest siis hoolitseb turvalisuse eest majutaja, tagades praegusel turul e-poe kõige turvalisema lahenduse. Turvaline e-pood pole probleemiks, kui võtad veebimajutuse zone.ee kaudu.

Rakenda HTTPS

Tänapäeval ei tohiks enam ükski leht avaneda HTTP pealt, ammune ja uus standard on HTTPS. Selleks on tarvis osta usaldusväärselt ettevõttelt (sageli on ta juba serveri majutaja poolt pakutud) SSL-sertifikaat. Seejärel tuleb sertifikaat paigaldada ja ongi kõik!

HTTPS-i teine eelis tuleb välja Google’i otsingumootori positsioneeringus. HTTP veebilehed on alati madalamal positsioonil, sest pole nii turvalised. Kui kasutaja ühendub sinu e-poega, siis HTTPS pakub paremat andmekaitset ega lase võõrastel kummagi osapoole andmeid varastada.

Vali turvaline e-poe platvorm

E-poe keskkond mängib tehingute vahendajana olulist rolli, seega tuleks valida kõige mugavam ja turvalisem. Samuti tuleks silmas pidada klienditoe olemasolu, arendaja tööriistu, arendamise võimalusi jne. Peamine on siiski turvalisus, sest kõik muu ei oma tähtsust, kui võõrad saavad e-poe kergesti igal ajal kaaperdada. Tuleb teha kindlaks, kas keskkond võimaldab turvalisi makseviise, pakub turvauuendusi ja võimaldab tellimusi logistiliselt turvaliselt lahendada.

Mõningad sellised lehed on näiteks WooCommerce, PrestaShop ja Magento.

Taga kasutajate isikliku informatsiooni turvaline talletus

Pahavara ja häkkerid võivad omajagu palju ebameeldivusi põhjustada, kui neil on ligipääs kasutajate isiklikule infole, nagu paroolid, nimed ja muud isikuandmed. Veebihaldur peab tagama selliste andmete turvalise hoiustamise.

Üks hea viis on tuletada kasutajatele aeg-ajalt meelde, et nad oma paroole vahetaks.

Ära hoia delikaatseid isikuandmeid kauem kui vaja

Tuleb teha kindlaks, et selline info nagu pangakaardi numbrid, makseinfo jms ei oleks kodulehe andmebaasidest kättesaadav. Kui kodulehe võimaliku andmelekke käigus saadakse taolisele infole ligi, kaob kliendil igasugune usaldus sinu ettevõtte vastu. Üks viis andmete kaitsmiseks on nende krüpteerimine, sest siis ei ole need hõlpsasti kättesaadavad ega loetavad.

Tee aeg-ajalt tagavarakoopiaid

On väga kasulik oma e-poest tagavarakoopiaid teha, sest siis on vajaduse korral võimalik kõik mingi ajahetkeni taastada. Mida uuem koopia, seda vähem tööd tuleb taastamise käigus teha. Töö lihtsustamiseks võib kasutada veebimajutaja automaatset tagavara tegemise teenust, kui nad seda võimaldavad.

Millal sa viimati oma e-poest tagavarakoopia tegid? Mida uuem on koopia, seda vähem on tööd e-poe taastamisel.Foto: Shutterstock

Aeg-ajalt testi veebilehe turvalisust

Kindla intervalliga teostatud turbetestid (nt kord kuus) võimaldavad e-poe tulemüüris tuvastada ja elimineerida uusi teadmata riske. Erinevates e-poe keskkondades pakutakse selleks erinevaid tööriistu.

Testi käigus tuleks lisaks e-poele uurida ka oma internetiühendusega seotud asjaolusid. Sel puhul võib kaaluda professionaalse tarkvara hankimist, näiteks Retina CS Community, Open VAS või MBSA.

Taga oma e-poel PCI DSS turbevõimekus

Keerulise nimega PCI DSS annab serveri administraatorile turvalise ligipääsu kliendiandmetele, misläbi väheneb maksepettuste võimalikkus, sest ta saab vajadusel kõik järele kontrollida ja klienti sellest teavitada. Sel moel on võimalik kiirelt ja efektiivselt sekkuda.

Turvaline e-pood eeldab pidevaid uuendusi

Pahavara täieneb pidevalt ja häkkerid otsivad aina uusi viise, kuidas kliendiandmetele ligi pääseda. Uute turvariskide avastamisel avaldavad arendajad kaasaegsemaid ja turvalisemaid versioone, kus neid vigasid enam ei ole.

Kui uuendused vahele jätta, siis turvaaugud säilivad. See oleks nagu sissetungijale esiukse lahti jätmine.

Kasuta sisu edastamise võrgustikku

Sel moel saavad külastajad kogu e-poe sisu kätte endale lähimast serveripunktist. See tähendab lühemat laadimisaega ja turvalisemat ühendust. Samuti kaitseb see lahendus DoS-rünnakute eest.

Andmete turvaline käitlemine, usaldusväärsete teenusepakkujate kaasamine, platvormide uuendamine ja tagavarakoopiate kasutamine on head viisid oma e-poe turvalisuse tagamiseks. Kui järgid eelnimetatud nippe, on sinu e-pood vägagi turvatud, kiire ja tõhus.

Kui soovid oma e-poe veelgi turvalisemaks muuta või hoopis uue veebipoe luua, siis võta julgelt ühendust Veebihaiga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.